Ürün ara


Gelişmiş Arama

En Çok Bakilan Ürünler

Erkenci şeftali Tastiret(taksiret)

Erkenci şeftali Tastiret(taksiret)

Tarih 10 Şubat 2013, 13:16 Editör

şeftali bahçesi kurulumu

     Sert çekirdekli bir meyve bahçesinde dönüme ortalama 4 ton verim hedeflenmelidir. Tam verim yarı bodur anaçlar ile 4. sene yakalanır.

     Sert çekirdekli bahçelerin dikim sistemi genelde 2,5m x 4,5m ile 1 dönüme 88 adet fidan dikilmesidir.

          Erkenci bir çeşit olan taksiret mayıs ayının ilk haftasında hasat edilmekte ve meyve ağırlığı 130-160 gr arası gelmektedir.1 ağaçtan 4. yaşında min. 30 kg ürün hasat edilse bile 88 X 30 = 2.640 kg dönümden ürün hasat edilir.Normal şartlarda kilo gramı 3,5-4,5 tl den satılabilir fakat 3 tl den hesaplarsak 1 dönümden 8.000 TL civarı kazanç elde edilebilir.
 

İletişim

Adres : Palantepe Köyü Sanayi Sitesi karşısı Mut/Mersin
Telefon : 0 532 640 84 73 - 0 532 468 84 39- 0 324 774 92 24
Faks : 0 324 774 92 24
 

Biz Kimiz ?

 

Ceran Fidancılık 1979 dan bugüne 30 yılı aşkın bahçecilik ve zirai tecrübeyi bodur meyve fidanı yetiştiriciliği ile harmonize ederek bu sektörde kendine geçmişten geleceğe uzanan sağlam bir yer edinmiştir.

 

Ceran Fidancılık Mersin’in Mut ilçesinde fidancılık sektöründe  faaliyet göstermektedir.Ceran Fidancılığ'ın üretmiş olduğu meyve fidanlarının tamamı Tarım ve Köy işleri Bakanlığı yetkilileri tarafından denetimden geçmiştir ve üretmiş olduğumuz fidanlarımız sertifikalıdır. Yeşil ve doğa sever dünya görüşüne sahip deneyimli, disiplinli ve profesyonel bir ekipten oluşan Ceran Fidancılık departmanının öncelikli hedefleri, ülkemizdeki ağaçlandırma çalışmalarına katkıda bulunmak, sahip oldukları doğa sevgisini ve bilincini halkımıza hatırlatmak ve onların memnuniyetini sağlamaktır. 

 

Ceran Fidancılık olarak üretmekte olduğumuz fidan çeşitleri, özellikle yetiştiği coğrafi bölgenin özelliklerine göre sınıflandırılarak en iyi kaliteyi almak üzere yetiştirilmektedir. Son zamanlarda özellikle ekonomik değer kazanan meyve 
bahçeleri için temel amaç,bir ağaçtan elde edilebilecek maksimum verimi almaktır. Bu noktada da sertifikalı fidanlarımızın önemi büyüktür. Çünkü iyi bir meyve bahçesine sahip olmak için öncelikle iyi bir fidanla işe başlamak gerekir.

Bu haber 3507 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Şeftali Fidanları

Elegant Lady

Elegant Lady Elegant Lady

FLORED

FLORED FLORED

Ürün ara


Gelişmiş Arama

ANKET

Bodur Fidanlarla Bahçe Kurmak İstermiydiniz?
Tüm Anketler

Sosyal Medya'da Biz

facebook.com/ceranfidan