YARI BODUR CAN ERİK FİDANI (ANAÇ:MYRABOLAN-29-C)


Açıklama: BODUR ERİK
Kategori: Yarı Bodur Erik Fidanları
Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 26 Ağustos 2019, 05:37
Site: Ceran Fidancılık | Sertifikalı Aşılı Meyve Fidanı
URL: http://www.cerantarim.com/haber_detay.asp?haberID=50


CAN ERİĞİ - ANAÇ MYROBOLAN-29/C

Can Eriği , Papaza nazaran daha yuvarlak açık yeşil mayhoş ve suludur. Et dokusu incedir, Olgunluk ilerledikce meyve kalitesi artar, meyve ortalaması 15-20gr'dır. Kendine verimlidir.Papazdan 1 hafta sonra yeşil tüketim için toplanır.

MYROBOLAN 29-C

Yarıbodur gelişim gösteren bir anaçtır. Kayısı ve erik çeşitlerinde anaç olarak kullanılır. Su tutma kapasitesi iyi olan verimli topraklarda yetişir. Ağır topraklarda kök çürüklüğüne dayanır. 2-3 yaşında meyve verimi başlar. Orta derinlikte kök sistemine sahiptir. Sık dikim için uygun bir anaçtır. Kuraklığa orta derecede dayanıklıdır. Erik,kayısı için uygun olur badem ile uyuşma problemleri görülür. Kök ur nematoduna dayanıklıdır. Dikim mesafeleri ,sıra arası ve sıra üzeri 2,5×4 m veya 3×4 m mesafeler olarak ayarlanabilir.
2015 yılı yaz dönemi Myrobolan anacı üzerine aşılama sipariş alımlarımız devam etmektedir.Sipariş için 0532 468 84 39 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.
 
can erik fidanı,bodur can eriği fidanı,bodur erik fidanı satışı,can eriği bahçesi,yeşil erik fiyatları,tüplü bodur erik,badur erik dönüme kaç adet dikilir,sertifikalı can eriği fidanı,saksılı can erik fidanları